Méret: 3 x 100g
Ezt a teakeveréket a kislányom Luna születése ihlette, már régóta foglalkozom gyógynövényekkel és készítek belőlük különböző készítményeket. Most, hogy bele kukkanthattam a kisbabák táplálásának a világába, látom hogy milyen sok anya küszködik a szoptatással. Az első dolgom volt hogy keressek valamilyen teakeveréket a feleségem számára, hogy ezzel is támogassuk a gyermekünk megfelelő fejlődését. Azonban, ahogy szétnéztem a kapható termékek között rá kellet jönnöm, hogy nem igazán találni olyan szoptatós teakeveréket, ami megfelelő összetételű, valamint a legtöbb készítmény fő összetevője a köménymag. Mivel nálunk ez alapból kizárt volt, mert a feleségemet puffasztja, így adott volt, hogy készítsek számára egy keveréket a legjobb tudásom szerint. (A legújabb egészségügyi ajánlások, már szintén nem javasolják, a kömény fogyasztását az édesanyák tejserkentőjeként, mert nagyon sok babánál is puffadást okoz.) A feleségem azóta is kizárólag anyatejjel táplálja a kislányunkat, aki rohamosan fejlődik, hasfájása 2-3 hetes korára szinte teljesen eltűnt. Így szívügyemnek éreztem, hogy ezt a keveréket megosszam minden édesanyával, aki nyitott rá.
Ha már csak egy családnak segítettem ezzel megérte. : )
Görögszéna:
Az egyik legelismertebb tejserkentő növény, melynek magjait az ősidők óta használják tejszaporításra. Magjai gazdagok fitoösztrogénekben és szaponinokban, amelyek elősegítik a tejtermeléshez szükséges hormonok felszabadulását. Rendszeres fogyasztása már néhány napon belül eredményt hozhat.
Ánizs:
Az ánizs magjai galagtogóg hatással bírnak, tehát szintén elősegítik a tejtermelést. Ezenkívül enyhíteni képes a puffadást és a gázképződést, ami nagyon sok csecsemőnek szenvedést okoz. A szoptatás alatt ideális választás.
Csipkebogyó:
Magas antioxidáns tartalma hozzájárul az anyukák immunrendszerének támogatásához. Támogatja a bőr regenerálódását és az energiaszint fenntartását.
Citromfű:
Szoptatás alatt az anyuka stressz szintje negatívan befolyásolhatja a tejtermelést. A citromfű segít kisimítani a megfáradt idegeinket és javíthatja alvásunk minőségét, ezenkívül segít a hormonális egyensúly fenttartásában is.
Málnalevél:
Ez sokaknak már ismerős lehet, hiszen a terhesség ideje alatt is javasolt a fogyasztása, mivel jótékonyan hat a méhre és az egyéb női szervekre, megkönnyítheti a szülést. Szoptatás alatt segít ugyanezen szerveink felépülésében is enyhe méhösszehúzó hatásával. Ezenkívül ásványi anyagokban gazdag ( vas, kálcium stb.) ami szintén segíti az anyuka regenerációját és általános jó egészségét a szoptatás alatt.
Kapor:
Támogatja az emésztést és a tejtermelést, puffadáscsökkentő hatása révén hozzájárul mind az anyag, mind a baba komfortérzetének javításához.
Komló:
Kis mennyiségben nyugtató, de nem szedatív hatással bír, ami hozzájárul, hogy a baba jó nagyokat aludjon. Ezenkívül szintén tejserkentő hatású is, a szoptatás alatt ajánlott malátás italok második fő összetevője.
A lehető legtámogatóbb összetétel mellett arra törekedtem, hogy a teakeverék íze is finom legyen, mert olyan szoptatós teát szerettem volna megalkotni, amit az édesanyák szívesen fogyasztanak.
Elkészítési javaslat:
Egy nagy teáskanálnyi (kb. 2-3g) teakeveréket önts le 4-5 dl forró vízzel, majd hagyd állni 10-15 percig. Ezután szűrd le, és fogyaszd el.
Esetleg ízesítheted egy kis mézzel.
Ajánlott napi adag:
Naponta 2-3 csészével javasolt fogyasztani.
Korlátlat ideig iható, a születéstől a szoptatás befejezéséig.